Vores forskellige kompetencer gør, at vi kan designe kommunikation fra flere vinkler. Og så bruger vi den, når vi matcher vores hold med kunden.

Adresse

Creative ZOO A/S
Ceresbyen 68B
8000 Aarhus C
+45 38 400 500
hej@czoo.dk
Vejviserkort



Bank

CVR: DK-31249996
BANK: HANDELSBANKEN
REG: 7633 0002137181

Kontortid

Vi er normalt på kontoret fra 08:30 og 16:30. Hvis det haster, kan du altid forsøge at ringe eller sende en SMS til et af vores mobilnumre.

Creative ZOO holder lukket torsdag den 25. maj, fredag den 26. maj samt den mandag den 5. juni 2017.
I dag er vi Dramaturgen, Reklamemanden, Cand. Ling. Merc’eren, Skiltemaleren, Kulturentreprenøren, Globetrotteren, Revisoren, Konceptudvikleren, Præsten, Projektlederen, Praktikanten, Billedkunstneren, Den nyuddannede AD’er, Design talentet, Kommunikationsstrategen, Gadget guruen, Hjemmekoderen, Den studerende og Tekstforfatteren... og vi bliver flere og flere.
Morten Søholm er partner og tekstforfatter hos Creative ZOO.
Morten Søholm
Copywriter & Partner
+45 60 663 060
morten@czoo.dk
Sune Engelund er art director og partner hos Creative ZOO.
Sune Engelund
Art director & Partner
+45 20 265 808
sune@czoo.dk
Marie Bysted-Sandberg er Communication strategist & Partner hos Creative ZOO.
Marie Bysted Sandberg
Communication Strategist & Partner
+45 52 100 505
mbs@czoo.dk
Morten Holst er bestyrelsesformand og partner hos Creative ZOO
Morten Holst
Chairman of the Board & Partner
+45 28 100 125
holst@czoo.dk
Kirsten Sørensen er senior projektleder hos Creative ZOO.
Kirsten Sørensen
Senior Project Manager
+45 38 400 507
+45 20 650 366
kirsten@czoo.dk
Pia Haugaard er senior projektleder hos Creative ZOO.
Pia Haugaard
Senior Project Manager
+45 38 400 509
+45 28 304 304
ph@czoo.dk
Signe Kromann er projektleder hos Creative ZOO.
Signe Kromann
Project Manager
+45 38 400 505
+45 52 100 506
signe@czoo.dk
Levi Dørken er projektleder hos Creative ZOO.
Levi Dørken
Project Manager
+45 38 400 517
+45 40 338 540
levi@czoo.dk
Katrine Mejnecke laver kommunikation og PR hos Creative ZOO.
Katrine Mejnecke
Communication & PR Manager
+45 28 780 374
katrine@czoo.dk
Louise Berg er kommunikationsmedarbejder hos Creative ZOO.
Louise Berg
Communication & Media Manager
louise@czoo.dk
Rie Davidsen er senior art director hos Creative ZOO.
Rie Davidsen
Senior Art Director
+45 38 400 510
rie@czoo.dk
Jesper Vorre er senior art director hos Creative ZOO.
Jesper Vorre
Senior Art Director
+45 38 400 504
vorre@czoo.dk
Lorena Cruzado er senior art director hos Creative ZOO.
Lorena Cruzado
Senior Art Director
+45 22 612 081
lorena@czoo.dk

Jesper Liengaard er senior art director hos Creative ZOO.
Jesper Liengaard
Senior Art Director
+45 38 400 515
jesper@czoo.dk
Charlotte Kousgaard er art director hos Creative ZOO.
Charlotte Kousgaard
Art Director
+45 38 400 508
ck@czoo.dk
Jeppe Volander Rasmussen er mediegrafikertalent hos Creative ZOO.
Jeppe Volander
Media Graphic Designer Talent
+45 38 400 514
jeppe@czoo.dk
Rene Sørensen er mediegrafikertalent hos Creative ZOO.
Rene Sørensen
Media Graphic Designer Talent
+45 38 400 516
rene@czoo.dk
Marianne Rosholm er bogholder hos Creative ZOO.
Marianne Rosholm
Accountant
marianne@czoo.dk
Du er altid velkommen til at kontakte os til en uformel snak. Vi byder også gerne på en kop kaffe. Men giv gerne lyd først.
Morten Søholm er partner og tekstforfatter hos Creative ZOO.
Morten Søholm
Copywriter & Partner
+45 60 663 060
morten@czoo.dk